از انحراف تا انصراف

بازدیدها: ۱۵

به گزارش اتاق خبر اندیشکده مشیر و به نقل از منبع خبری سیاست روز؛ جهان اسلام با توطئه‌ها، دسیسه‌ها و فریب‌های بسیاری روبرو است که باعث دردهای سنگینی بر پیکر امت اسلامی شده است. تشخیص درست و بجای توطئه‌ها و دشمنی‌های دشمنان است که می‌تواند خدعه و نیرنگ دشمن را به خود آن بازگرداند و از رنج‌های سخت و دشوار جهان اسلام و امت محمدی(ص) بکاهد. 
سال‌های طولانی است که جهان اسلام با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند و این مشکلات، بیشتر به خاطر غفلت‌هایی است که در درون جوامع اسلامی و با وجود سران و حکام سرسپرده شدت یافته است و چندی است که با بیداری و خیزش‌هایی در جهان اسلام، جهان غرب و دشمنان اسلام به چالش کشیده شده اند و به همین خاطر علاوه بر تحرکات بیشتر جبهه دشمنان، هوشیاری‌ها و بیداری‌های مردمان کشورهای اسلامی نیز افزایش یافته است. بخش زیادی از این تحول و تحرک به خاطر وجود انقلاب اسلامی و اقداماتی است که جمهوری اسلامی در سطح منطقه و جهان شکل داده است. 
اسلام هراسی از سوی رژیم‌‌های غربی پیش از این نیز وجود داشت و اکنون این سیاست به اسلام ستیزی تبدیل شده است تا جایی که حتی فرهنگ غرب به خود اجازه می‌دهد، اصول اخلاقی، انسانی و وجدانی خود را زیر پا بگذارد و به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) و قرآن کریم این کتاب الهی، اهانت کرده و آن را آزادی بیان بداند. مساله اهانت به قرآن کریم و ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) مساله مهمی است که نباید از آن غفلت کرد، اما برای پاسخ به رفتار غرب علیه جهان اسلام، واکنش‌های تند و افراطی نیز باعث دستیابی غرب به اهداف سیاست‌های اسلام هراسی و اسلام ستیزی آن می‌شود. باید از واکنش‌های هیجانی و تند دوری کرد و بجای آن از ابزار فرهنگ و رسانه برای تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی جهان بهره برد. 
با این وجود، واکنش‌ها تاکنون از سوی مسلمانان به اقدامات ضداسلامی کشورهای غربی مناسب ارزیابی می‌شود، چرا که باعث شده است تا با توجه به شرایط حاکم بر جهان و منطقه ای که قلب جهان اسلام در آن قرار دارد، واکنش‌ها از افراطی گری به سوی فرهنگ سازی و پاسخ‌های منطقی و اقناعی سوق پیدا کند. 
دلیل آن هم این است که جهان اسلام به واسطه توطئه‌های گسترده غرب و رژیم صهیونیستی علیه خود، مسائل مهمی را تحمل می‌کند، که پرداختن به آن در واقع کارزاری است برای پایان دادن به هجمه‌های گسترده غرب و صهیونیست‌ها علیه جهان اسلام. رهبر معظم انقلاب روز گذشته در پیامی، ضمن محکوم کردن اهانت یک نشریه فرانسوی به ساحت نورانی پیام اعظم(ص) به نکته ای اشاره کردند که اهمیت آن مضاعف است.اگر تاکنون غرب و صهیونیست‌ها با اقداماتی از قبیل اهانت به قرآن کریم و ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) قصد تحریک مسلمانان جهان را برای منحرف کردن از مسائل مهم جهان اسلام را داشتند، اکنون سعی دارند با اینگونه اقدامات، ذهن ملت‌ها و دولت‌های غرب آسیا را از نقشه‌های شومی که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای این منطقه در سر دارند، منصرف کنند، نکته ای که حضرت آیت الله خامنه ای در پیامشان به آن اشاره کردند و فرمودند که «ملت‌های مسلمان به ویژه کشورهای غرب آسیا، ضمن حفظ هوشیاری در مسائل این منطقه‌ی حساس، باید هرگز دشمنی‌های سیاستمداران و سردمداران غربی نسبت به اسلام و مسلمین را فراموش نکنند.» 
اکنون جهان اسلام با توطئه عادی سازی روابط رژیم‌های کشورهای عربی منطقه با رژیم صهیونیستی مواجه است. سال‌ها است که غرب در تلاش است، قبح این موضوع در اذهان مردم مسلمان غرب آسیا و همه مسلمانان جهان فرو بریزد و به یک مساله عادی تبدیل شود. گام نخست در این راه از سوی رژیم خیانت کار امارات متحده عربی برداشته شد. واکنش جهان اسلام به این تصمیم، واکنش مناسبی بود، اما باید در انتظار واکنش‌های قوی تر و تاثیرگذارتر از سوی دولت‌ها و ملت‌های مسلمان در منطقه غرب آسیا به اقدام حکام امارات باشیم. 
از سوی دیگر مساله فلسطین باید همچنان مهمترین مساله جهان اسلام باقی بماند، غفلت از این موضوع است که اکنون باعث شده که رژیم‌های عربی منطقه در همراهی با سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی، دست به عادی سازی روابط خود با رژیم اسرائیل بزنند. 
در این میان نباید مساله یمن را نیز نادیده گرفت. ملت مظلوم یمن، بیش از ۵ سال است که مقابل هجوم گسترده و وحشیانه آل سعود و آل نهیان مقاومت می‌کنند. شرایط مردم این کشور به وضعیت مردم فلسطین بسیار شباهت دارد. تفاوت در آن است که فلسطین به دست رژیم صهیونیستی اشغال شده و مردم این کشور تحت ستم اسرائیلی قرار دارند اما، یمن از سوی دو رژیم کشور مسلمان ویران گشته و مردم و کودکان یمنی زیر حملات وحشانه آل سعود و آل نهیان به خاک و خون می‌افتند و به شهادت می‌رسند. همه سناریوهای مثلث غربی ـ عبری و عربی در راستای منصرف کردن مسلمانان جهان به ویژه مردم مسلمان منطقه غرب آسیا بر این پایه و اساس بنا نهاده شده تا از اولویت‌های جهان اسلام رویگران شوند. در واقع هدف آن است تا، مردم مسلمان از اعتقادات و غیرت دینی خود چشم بپوشند و به اهداف این مثلث شوم و شیطانی، تن بدهند و به آن وجهه قانونی ببخشند. جهان اسلام در برهه‌ای حساس قرار دارد که برای اداره این کارزار نیازمند هوشیاری و دقت نظر از سوی مردم مسلمان منطقه است تا غفلت آنها باعث نشود که جهان اسلام به تبعات ناخوشایند و ناگوار روبرو شود. مردم مسلمان کشورهای اسلامی منطقه که زیر یوغ سران سرسپرده سر می‌کنند، باید روحیه‌ای همچون روحیه مردم فلسطین و یمن داشته باشند. در غیر این صورت غفلت آنها عوارض وعواقب جبران‌ناپذیری برای آنها و جهان اسلام خواهد داشت، اما سرانجامی جز نابودی جبهه کفر وجود ندارد، آیه‌ای که حضرت آیت الله خامنه‌ای در پایان پیام‌شان نوشته‌اند برگرفته از سوره حضرت یوسف است که خداوند فرمود؛ «… خداوند بر کار خود پیروز است، ولی بیشتر مردم نمی‌دانند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *