نقش مشاوره مدیریت در توسعه سازمان‌ها

بازدیدها: ۱۳۴

نیاز شرکت‌های دولتی، شبه‌دولتی و خصوصی، کوچک و بزرگ و در سطوح مختلف مدیران از جمله مدیران راهبردی تا مدیران عملیاتی به خدمات مشاوره، پرورش مشاوران مدیریت دارای مهارت‌های علمی، تجربی و شخصیتی را فراهم می‌کند.

همانطور که در کشور هنوز مدیریت به معنای واقعی، کارآمد و خبره پرداخته و عمل نشده است و تعبیر درستی از دانش مدیریت در رفع مسائل سازمان ‌ها نیست، متأسفانه استفاده از مشاور مدیریت به جای سرمایه‌گذاری، هزیته تلقی می‌شود. پس دور از انتظار نیست که مشکلات و چالش‌های اساسی برای مدیران و رهبران سازمان‌ها به وجود بیاید.

اهمیت مشاوره مدیریت از جایی نشأت می‌گیرد که دنیا به‌شدت در حال تغییر و تحول است؛ بر همین اساس، سازمان‌ها باید با دانش و علم مدیریت شوند تا به قولی دچار شوک آینده و در پی آن دچار سقوط و ناکامی نشوند.

یک مؤسسه کانادایی با سی هزار نفر کارمند به دلیل کاربرد روش‌های مشاوره و روانشناسی در سازمان توانـست هفـت میلیـون دلار صرفه‌جویی هزینه داشته باشد. مشاوران مدیریت می‌توانند با ایجاد ارتباطات سازنده مؤثر بین کارکنـان و مـدیریت بـه افـزایش خـشنودی شغلی،کاهش مناقشات کارکنان و… به بهره‌وری سازمان کمک کنند.۱ 

همانطور که مدیران شناخت کمتری نسبت به نقش مشاوران در توسعه سازمانی دارند، در نتیجه نیازی به خدمات مشاوره‌ای احساس نمی‌کنند، اما با توجه به گسترده شدن کارآفرینان و ضرورت تعامل سازمان‌ها با یکدیگر و تعامل با همتایان خود در سطح بین المللی، توسعه در هر سازمانی و در ادامه پرداختن به انتصاب مشاوران مدیریتی لازم الاجرا است. در ادامه توضیح مختصری در مورد انواع مشاوران درون سازمانی و برون سازمانی ارائه خواهد شد.

مشاوران داخلی (درون سازمانی)

افراد نزدیک یا معتمدین مدیر عامل یا از اعضای هیأت علمی هستند که شاید مسئولیت خاصی در سازمان نداشته باشند، اما از سوی کارکنان به سهولت پذیرفته می‌شوند، هزینه کمتری برای خدمات ارائه شده دارند، برای درک ساختار، چشم انداز و اهداف سازمان به وقت کمتری نیاز دارند.

مشاوران خارجی (برون سازمانی)

مشاوران خارجی به دلیل همکاری با سازمان‌های دیگر تجربه فراوانی دارند که کمک می‌کند با تفکرات واگرا و همگرا مسائل را بهینه‌تر حل کنند. به دلیل نگاه منتقدانه و موشکافانه و درگیر مسائل و مشکلات پیچیده سازمان نشدن و نگاه بیرونی به همه مسائل، می‌توانند تهدیدات را به فرصت‌ها تبدیل کنند.

 همانطور که این مقاله اشاره می‌کند استفاده از مشاوران مدیریتی در ایجاد راه‌حل‌ها برای حل بحران‌ها و به وجود آوردن فرصت‌های جدید و در نهایت به توسعه یک سازمان کمک خواهد کرد و با بررسی وضعیت حرفه مشاوره مدیریت دنیا در می‌یابیم هرکجا که مشاوران مدیریت بیشتر به همکاری دعوت شده‌اند، رشد همه جانبه در صنعت و اقتصاد نیز بیشتر بوده است. لذا بین استفاده از خدمات مشاوره مدیریت و رشد اقتصادی کشورها رابطه‌ای مستقیم قابل تصور است.

 امید است، ضمن افزایش توان حرفه‌ای مشاوران مدیریت در کشور عزیزمان و اعتماد مدیران و تصمیم‌گیران سازمان‌ها و صنایع، شاهد رشد و توسعه روز ‌افزون صنعت و اقتصاد کشور عزیزمان باشیم.


منبع

۱٫ ادیب زاده ، نسترن.۱۳۸۲٫ مشاوره سازمانی و توسعه منابع انسانی؛ خلاصه مقالات اولین کنفرانس منابع انسانی. تهران. انتشارات سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران.

گردآوری: مریم جهانبخش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *