پولیتیکو: بایدن چگونه می‌تواند از پس ترامپ بربیاید؟

بازدیدها: ۱۰

به گزارش اتاق خبر اندیشکده مشیر و به نقل از منبع خبری انتخاب؛ جو بارلییِن- پولتیکو/ با وجود تمام مشکلاتی که ترامپ با آنها روبروست، بایدن با پیروزی فاصله‌ی زیادی ندارد اما باید بر انضباط مبارزات انتخاباتی‌اش بیافزاید.

در ادامه این مطلب آمده است: با توجه به دوستی‌ای که من با جان مارتیلا داشته‌ام، کسی که اولین کمپین جو بایدن را در سال ۱۹۷۲ برای مجلس سنا در آمریکا مدیریت کرد و تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۸ به عنوان یکی از مشاوران نزدیک بایدن باقی ماند، من فرصت های زیادی برای حضور در کنار بایدن طی ۲۰ سال گذشته داشتم. معمولاً در مراسمی که برای جمع آوری کمک های مالی در بوستون برگزار می شد و مهمانی های تعطیلات در محل اقامت معاون رئیس جمهور حضور داشتم. گفتنی است، در آخرین سال زندگی جان، ما ساعتهای زیادی را صرف بحث در مورد رقابت بایدن برای ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ کردیم.

مارتیلا احساس می کرد که جو بایدن، دوست قدیمی اش دقیقاً ویژگی های مناسبی برای کنار زدن دونالد ترامپ دارد. اما او نگران توانایی جدی ترامپ در محدود کردن رقبایش بود و همچنین از این موضوع نگرانی داشت که آیا نزاکت و شأن بایدن به او این اجازه را می دهد که با ترامپ به عنوان فردی که با هر کسی که سر راهش قرار بگیرد به بدترین وجه ممکن برخورد می کند، در بیفتد.

من هم این امید و ترس جان را دارم. از طرفی، در حالیکه تا کنون مبارزات سیاسی زیادی را سامان داده ام اما در کمپین انتخاباتی بایدن به جز در عرصه ی جمع آوری کمک های مالی در بخش دیگری درگیر نیستم.

به طور کلی با توجه به شناختی که از بایدن دارم، تصور می کنم که او می تواند رئیس جمهور خوب و شاید عالی ای باشد. شخصیتش طوری است که فکر می کنم در شرایط متلاطم فعلی می تواند در مقام رئیس جمهور برای آمریکا مناسب باشد. در حالی که کمتر از ۹۰ روز تا زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، نظرسنجی ها احتمال پیروزی بایدن را نشان می دهند. اما من به عنوان یک فعال انتخاباتی می توانم چندین سناریو را در رابطه با پیروزی و یا شکست بایدن مطرح کنم. در ادامه به این سناریوها می پردازیم.

چگونه بایدن می تواند برنده شود؟
پیام اصلی را فراموش نکنید. پیروزی بایدن به انضباط شدید برنامه هایی که کمپین وی مطرح می کند، بستگی دارد. این برنامه ها باید حول محور سلامت، پیامدهای اقتصادی ویروس کووید-۱۹ و اثرات قتل جورج فلوید بر وجدان کشور ما ساخته شود. این ها بزرگترین ضعف های ترامپ هستند و باید تمرکز بی امان کمپین بایدن بر آنها باشد.

همه روزه باید توانایی ذاتی بایدن به لحاظ همدلی، قدرت و دانش در پرداختن به این مسائل نشان داده شود. وی باید درباره همه موضوعات با مردم صحبت کند. من می دانم که بایدن باید برنامه های سیاسی مفصلی را به اجرا بگذارد تا به او در اتحاد با جناح مترقی حزب دموکرات کمک کند، اما سیاست صحبت کردن نیز همانطور که والتر موندیل در سال ۱۹۸۴ تصریح کرد، چیزی است که باید با دقت آن را مدنظر داشته باشیم.

سیاست صحبت کردن ابزاری برای ترامپ است که بایدن را به عنوان فردی که از راه اصلی اش منحرف شده است، برای رای دهندگانی که ترامپ را دوست ندارند، توصیف کند. اما بایدن نیز باید مردم را متقاعد کند که ارزش های جریان اصلی ای را که به آن اعتقاد دارد، به نمایش می گذارد.

نگاهتان به نقشه باشد. مسیر بایدن برای پیروزی از راه الکترال کالج و کووید می‌گذرد. گفتنی است، هیلاری کلینتون در چهار ایالتی که تابستان امسال به شدت از کووید-۱۹ متأثر شدند، یعنی فلوریدا، آریزونا، جورجیا و کارولینای شمالی با ۵ امتیاز یا کمتر شکست خورد. مهم اینکه، این  این ایالت ها ۸۱ رأی الکترال را نمایندگی می کنند.

ترامپ با به دست آوردن ۳۰۶ رای الکترال در مقابل ۲۳۲ رای کلینتون، او را شکست داد. با در نظر گرفتن سه ایالت که ترامپ در آنها با کمتر از ۱ درصد آرا به پیروزی رسید، یعنی  پنسیلوانیا (۲۰ رای)، ویسکانسین (۱۰ رای) و میشیگان (۱۶ رای) و نقشه کووید که متضمن ۳۸ رای برای بایدن است، وی را می توان رئیس جمهور بعدی دانست. البته اگر بقیه ی نقشه مانند قبل باقی بماند.

به طور کلی، باید تمرکز اصلی کمپین بایدن بر این باشد که ۳۸ رأی الکترال وی حفظ شود. بایدن وفاداری عمیقی به مقامات و فعالان دموکراتیک در سراسر کشور احساس می کند، کسانی که وی زمانی با آنها مکرراً در کاخ سفید ارتباط داشت یا معاون انتخاباتی شان بود. اما او باید در برابر درخواست های آنان برای هدف قرار دادن ایالت هایی که بهترین راه را برای دستیابی به ۲۷۰ رای الکترال پیش روی بایدن قرار نمی دهند، ایستادگی کند. در واقع تمرکز بر این ایالت ها باعث می شود که توان مبارزاتی بایدن کاهش یابد.

بر زمان حال تمرکز کنید. به نظر می رسد، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا تمایل دارد که درباره ی مسائل گذشته صحبت کند. اما او باید این روند را متوقف کند. بایدن باید به متقاعد کردن رأی دهندگان درباره ی این موضوع بپردازد که او می داند چطور آنچه را که خراب شده است، درست کند.

باید به یاد داشته باشیم که ۷۷ سال سن بایدن یک موضوع مهم برای برخی رأی دهندگان است و ترامپ نیز قبلاً این موضوع را به چالش کشیده و درباره ی تفکرات قدیمی او هشدار داده است.

بنابراین، بایدن نباید درباره گذشته صحبت کند و حتی سخنانش درباره ی دوره ای که معاون رئیس جمهور اوباما بوده است را هم باید به حداقل برساند.  به طور کلی، نباید این طور در اذهان عمومی جا بیفتد که کاندیداتوری بایدن سومین دوره اوباما است. در این صورت ترامپ می تواند از اشتباهات دولت اوباما مجدداً به نفع خود استفاده کند. ترامپ طی ماه های گذشته عملکرد منفی در زمینه ی قتل جورج فلوید، مقابله با کووید-۱۹ و مسائل دیگر داشته است و می توان بر آنها تمرکز کرد.

کمپین های برنده همواره از نقاط قوت و ضعف طرف مقابلشان بیشتر از آنچه طرف مقابل از آنها می داند، آگاهی دارند. مدیر کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۶ بهترین اظهار نظر را داشت که گفت، کمپین بایدن باید به شدت به تمام راه‌هایی که می‌تواند منجر به شکست وی شود، دقت کنند.

واقعیت این است که بایدن از زمان پیروزی اش در انتخابات مجلس سنا در سال ۱۹۷۲ انتخابات سختی را پشت سر نگذاشته است. کمپین انتخاباتی وی برای ریاست جمهوری در سال ۱۹۸۸ و ۲۰۰۸ هم آمادگی زیادی نداشتند. بنابراین، الان وقتش رسیده است که بایدن نشان دهد که می تواند در برابر فردی مانند ترامپ برنده باشد. البته باید به یاد داشته باشیم، ترامپ کسی است که تا زمانیکه نتیجه قطعی انتخابات مشخص نشده است، نباید او را دست کم گرفت.


متن فوق در انتخاب منتشر شده و انتشار آن در وب‌سایت اندیشکده مشیر به معنای تأیید تمام یا بخشی از آن نیست.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *