روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی

بازدیدها: ۲۰

نهم مهرماه در ایران، به عنوان روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی نامگذاری شده است. در سال ۲۰۰۰ میلادی در چنین روزی، دنیا شاهد صحنه جنایتکارانه رژیم اشغالگر صهیونیستی برای به شهادت رساندن نوجوان ۱۲ ساله فلسطینی به نام محمدالدوره بود. این جنایت زمانی رخ داد که محمد الدوره پشت پدر خود پناه گرفته بود و اشغالگران صهیونیستی با تمام بی‌رحمی به روی او آتش گشودند و او را به شهادت رساندند. نامگذاری این روز به روز همبستگی با کودکان فلسطینی به پیشنهاد جمعیت دفاع از ملت فلسطین صورت گرفت و نمادی از دادخواهی دانش‌آموزان ایرانی از مستکبران جهان و اعلام هم‌دردی و هم‌بستگی میان دانش‌آموزان ایرانی و کودکان و نوجوانان مبارز فلسطینی است.

به گزارش پایگاه خبری فلسطینی الیوم از آغاز انتفاضه تا پایان ماه اکتبر ۲۰۱۹ بیش از ۳۰۰۰ کودک فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و ده‌ها هزار کودک دیگر زخمی شده‌اند. براساس این آمار، از شانزدهم دسامبر ۲۰۱۶ که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، قدس را پایتخت رژیم اسرائیل خواند تا پایان سال ۲۰۱۹ یکصد و ۱۴ کودک فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و هزاران نفر دیگر زخمی شده‌اند. در ادامه این گزارش آمده است که نظامیان رژیم  اشغالگر صهیونیستی از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون ۴۷۵ کودک زیر ۱۸ سال و از ابتدای ۲۰۲۰ تا ماه مارس ۲۶۴ کودک را بازداشت کرده‌اند.

رژیم صهیونیستی در راستای نسل‌کشی و از بین بردن مردم فلسطینی دست به اقدامات و جنایات متعددی برای کودکان فلسطینی تا کنون زده‌اند. مانند شکنجه‌های روحی آن‌ها و دورنگه‌داشتن کودکان از خانواده‌های خود. محمود عمرو روانشناس فلسطینی می‌گوید: «اقدام نیروهای اسرائیلی در به کار بستن خشونت و سیاست ترساندن و جدا و دور کردن کودکان فلسطینی از محیط خانواده و اجتماع به مدت طولانی، در حالی که آن‌ها در سنی قرار دارند که ذهن و شخصیت‌شان شکل می‌گیرد و نیاز به آرامش و تعلیم و تحصیل دارند، موجب شده است که کودکان گرفتار اضطراب، نگرانی، افسردگی و بیماری‌های روحی ‌شوند».

مردم و کودکان فلسطینی لحظه‌های سخت و طاقت فرسایی را در زیر شکنجه و فشار و خفقان رژیم صهیونیستی می‌گذرانند. امروز هیچ مسلمانی نیست که فریاد آزادی‌خواهی و کمک‌خواهی آن‌ها را نشنیده باشد و این کلام رسول گرامی اسلام را یادآور نشده باشد که: «هرکس بشنود صدای مردی (یا انسانی) را که فریاد می‌کند: ای مسلمانان! به فریادم برسید و او را کمک نکند، دیگر مسلمان نیست».

سکوت در برابر این همه ستم، معنایی جز رضایتمندی از ظالم و رژیم صهیونیستی ندارد و همه‌ی مسلمانان وظیفه دارند در حد توان خود از مردم و به خصوص کودکان ستم دیده فلسطین حمایت کند.

امیدواریم به لطف خداوند متعال ریشه ظلم و ستم به تمامی مسلمانان دنیا و به‌خصوص مردم مظلوم فلسطین خشک گردد و تمامی مسلمانان در آزادی راستین و واقعی به سر ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *