طرح توسعه فرهنگی

بازدیدها: ۳۹

بزرگ­ترین نیاز جامعه امروز ایران، توسعه همه‌جانبه و متوازن در موضوعات مختلف است تا بدین­‌طریق بتوان معضلات گوناگون جامعه را به‌شکل علمی برطرف کرده و آینده‌ای مطلوب برای جامعه رقم زد. بیشتر برنامه‌های توسعه‌ای در ایران با نگرشی یک جانبه، تنها یکی از وجوه مختلف و متمایز توسعه را در نظر می‌گیرند و بدین ترتیب، حتی به شرط موفقیت در رسیدن به اهداف، موجب توسعه غیرمتوازن می­‌شوند که این خود منجر به بروز مشکلات زیادی می­‌شود. شرایط امروز جامعه ما می‌تواند نقطه عطفی در تاریخ این سرزمین باشد که به شرط استفاده درست از فرصت‌ها، می­‌تواند نتایج متناسبی در پی داشته باشد، اما در صورت عدم استفاده درست و بهینه از آن­‌ها، حتی ممکن است زمینه­‌های بروز تهدید در جامعه را ایجاد کند.

بر همین اساس، اندیشکده مشیر با پشتوانه علمی، تحقیقاتی و اجرایی در موضوعات فرهنگی و اجتماعی [در راستای اهداف متعالی خود و به منظور برطرف کردن معضلات اجتماعی و فرهنگی که زیر بنای توسعه جامعه است]، در نظر دارد طرح مطالعاتی، تحقیقاتی و اجرایی «توسعه فرهنگی» خود را با همکاری سازمان­‌های مربوطه، اساتید و صاحب‌نظران عرصه مطالعات اجتماعی و فرهنگی اجرا کند.

به همین مناسبت، از صاحب‌نظران، اساتید و سازمان‌های ذی­‌ربط برای هر چه بهتر برگزار شدن این برنامه ملی دعوت به همکاری می­‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *