برگزاری دومین همایش تربیت جنسی کودکان و نوجوانان توسط اندیشکده مشیر

بازدیدها: ۵۵

دومین همایش اندیشکده مشیر با موضوع «تربیت جنسی کودکان و نوجوانان» در روز چهارشنبه مورخ ۱۱ دی ماه ۱۳۹۸ در مدرسه شهید بابایی برگزار شد.

در این همایش که با حضور جمع کثیری از والدین دانش­ آموزان برگزار شد، سخنران بر میزان اهمیت موضوع تربیت جنسی و نقش آن در سلامت روح و جسم کودکان و نوجوانان تأکید فراوان کرد. از آنجا که موضوع تربیت جنسی با توجه به تفاوت ­های فرهنگی در جامعه بعضاً به شکل تابو درآمده است، لذا خانواده به عنوان کوچکترین و مهمترین نهاد اجتماعی نقش بسزایی در بسترسازی این موضوع دارد، والدین با کسب آگاهی درست و ایجاد محیطی امن می­توانند فرزندان خود را در مقابل آسیب­ هایی از این دست حفظ کنند.

در این همایش بر این نکته تأکید شد که موضوع تربیت جنسی تنها به آشنایی کودکان و نوجوانان با اندام خصوصی بدن­شان محدود نمی­ شود، بلکه آگاهی بخشی برای مقابله با مشکلات  و حفظ حریم جنسی از اهمیت بالاتری برخوردار است. در خلال این همایش پیرامون موضوعاتی از قبیل: نحوه درک و تربیت حس کودکان و نوجوانان، لزوم صداقت در گفتار با فرزندان، اطلاع ­رسانی متناسب با سن و میزان آگاهی و درک فرزند از مسائل جنسی، نحوه پاسخ­گویی به سؤالات جنسی کودکان و نوجوانان و ایجاد حریم امن در خانواده به عنوان اصول مهم تربیت جنسی سخن گفته شد. در پایان، با توجه به ماهیت پیچیده و حساس موضوع تربیت جنسی، شرکت در کارگاه ­های تخصصی این حوزه به مدعوین پیشنهاد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *