برگزاری کارگاه فرزندپروری با محوریت بهبود روابط عاطفی با کودکان توسط اندیشکده مشیر

بازدیدها: ۴۹

عصر روز چهارشنبه مورخ ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، کارگاه «بهبود روابط عاطفی با کودکان [از سری کارگاه‌های آموزشی فرزندپروری]»، در اندیشکده مشیر برگزار شد.

در این کارگاه که با حضور جمعی از والدین [با حفظ پروتکل‌های بهداشتی] در سالن اجتماعات اندیشکده برگزار شد، سرکار خانم داوری، روان‌شناس و مشاور کودک، به رفع نیازهای عاطفی کودکان به‌شیوه صحیح و اصولی اشاره کردند. ایشان بر اهمیت سبک فرزندپروری و شیوه‌های مناسب رفتار والدین تأکید فراوان داشتند.

خانم داوری خاطر نشان کردند که کودکان برای غلبه بر مشکلات و موانع زندگی در آینده، باید از سلامت عاطفی خوبی برخوردار باشند، والدین علی‌رغم تمام دغدغه‌ها و مشغله‌های روزمره‌شان، همواره باید برای کودک خود وقت بگذارند و در بازی‌ها و فعالیت‌های آن‌ها از قبیل: نقاشی، خاک بازی، آب بازی و غیره مشارکت داشته باشند. والدین باید تلاش کنند که بین کنترل فرزندان و میزان صمیمت آن‌ها تعادل مناسبی برقرار شود. طبق این پروتکل آموزشی، والدین آگاه به پدر و مادری گفته می‌شود که ضمن کنترل بالای فرزندان خود، روابط صمیمانه زیادی با آن‌ها دارند.

بخش پرسش و پاسخ این کارگاه آموزشی با مشارکت خوب شرکت‌کنندگان بسیار پربار برگزار شد. والدین با شرکت در بحث‌های مربوطه و مشاوره توانستند به راهکارهای مفید و کاربردی بسیار خوبی برای مشکلات خود دست یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *