برگزاری کارگاه آموزشی «چگونه ملکه ذهن همسر خود باشم» توسط اندیشکده مشیر

بازدیدها: ۳۳

کارگاه آموزشی «چگونه ملکه ذهن همسر خود باشم» با تدریس جذاب جناب آقای محسن شیروانی در اندیشکده مشیر برگزار شد. در این کارگاه که با حضور جمعی از علاقمندان [با حفظ پروتکل‌های بهداشتی]، در سالن اجتماعات اندیشکده مشیر برگزار شد، جناب آقای محسن شیروانی، طراح و مدرس دوره‌­های موفق اصول زندگی، به تفاوت­‌های زن و مرد و رموز صحیح همسرداری اشاره کردند. ایشان بر اهمیت شناخت روح و روان زوجین و شیوه‌های مناسب همسرداری تأکید فراوان داشتند.

جناب آقای شیروانی در بخشی از صحبت‌هایشان، خاطر نشان کردند که زوجین در دوران نامزدی به علت «حاکمیت احساسات» بیشتر به دنبال تأیید و پذیرش یکدیگر هستند، به همین علت انتظارات و توقعات خود را گاه پنهان و یا بیان نمی‌کنند، اما پس از ازدواج و با کم شدن شور و شوق ابتدایی، انتظارات و توقعات خود را آشکار می‌سازند. در این میان، چنان‌چه انتظارات و توقعات یکدیگر را به‌خوبی برآورده نسازند، زندگی مشترکشان دچار مشکلات فراوانی می‌شود.

آقای شیروانی اظهار داشتند که مرد و زن مهارت‌های خاص خودشان را دارند. وقتی در زندگی مشترک، عشق و محبت وجود داشته باشد، هر یک از زوجین تلاش می­‌کنند مهارت‌های رفتاری و فردی خاص خود را به‌خوبی به‌کار گیرند و لذت را در زندگی زناشویی‌شان جاری کنند. اما وقتی عشق و محبت وجود نداشته باشد، زوجین طبیعت ذاتی خود را فراموش و زندگی را قراردادی می‌کنند، به این صورت که افراد می‌خواهند نقش یکدیگر را بازی کنند، برای مثال مرد نیاز به محبت همسرش دارد ولی آن را بیان نمی‌کند تا به اصطلاح او را تسلیم خود کند. عدم آگاهی و عدم شناخت مهارت‌ها منجر به بروز استرس، اضطراب و احساسات ناخوشایند در زندگی می‌شود. با کسب آگاهی و شناخت توانمندی‌ها می‌توان اتفاقات خوشایند بزرگی را در زندگی زناشویی رقم زد، البته این شناخت و تغییر را باید از خودمان شروع کنیم، به این ترتیب، با این ترفند هوشمندانه، کم‌کم تأثیر مثبت مدنظر خود را در رفتار طرف مقابلمان مشاهده خواهیم کرد.

آقای شیروانی پس از بخش جذاب پرسش و پاسخ، لزوم شرکت در کارگاه‌های آموزش خانواده و استفاده از مشاوره‌های کارشناسان مشاوره و روان‌شناسی برای کسب مهارت‌های زندگی و ارتباط سالم زناشویی از جمله: در نظر گرفتن ملاک‌های مهم در انتخاب همسر، شناخت خانواده و فرهنگ فرد مورد نظر و انتظارات آنان، آگاهی از حقوق خود و همسر، ایجاد صمیمیت، تعهد و گذشت نسبت به همسر را از جمله راهکارهایی دانستند که به بهبود و دوام زندگی زناشویی کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *