گرامیداشت روز دانش‌آموز

بازدیدها: ۶۸

دانش‌آموزان آگاه و رشید ایران زمین؛ همواره در تمام عرصه‌های سرنوشت‌ساز کشور عزیزمان در مبارزه با استکبار، نقشی فعّال و فراموش‌نشدنی ایفا کرده‌اند. این دانش‌آموزان عزیز بودند که در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ از آیینه احساس و شعور مردم انقلابی و مسلمان ایران غبار برگرفتند و هویت مسلمانی، خوداتکایی و مبارزه با استکبار را به همگان آموختند. این نوجوانان دانش‌دوست بودند که با شعارهای کوبنده و مشت‌های گره خورده، پایه‌های حکومت مزدور پهلوی را سست کردند و لرزه بر اندام زمامداران کاخ‌های کفر انداختند.

همین جوانان شجاع بودند که با قیام خویش، به مستضعفان آموختند که برای به دست آوردن حقوق از دست‌رفته خود، باید با ستم گران جهانی بستیزند. اینک و با توجه به آن رشادت‌ها و حماسه‌آفرین‌‌ها، بر ماست که بستر شکوفائی را برای نوجوانان و جوانان فراهم نمائیم تا هم‌چون گذشته، سهم مهمی در مبارزه با استکبار بر عهده گیرند و در آینده نیز از پیشگامان قیام ملّی باشند.

سیزده آبان که یادآور حماسه‌ها، ایثارها و فداکاری‌های دانش‌آموزان عزیزمان است، بدین سبب روز «دانش‌آموز» نامیده شد، تا خاطره فرزندان دلیر انقلاب برای همیشه جاودان بماند و درسی فراموش‌نشدنی برای تمام دانش‌آموزان در سراسر گیتی باشد که با ابرقدرت‌های چپاول‌گر به مبارزه بی‌امان بپردازند و عزّت را بر زندگی ذلت‌بار ترجیح دهند. یوم الله ۱۳ آبان به همه مستضعفان جهان آموخت که بر ضد مستکبران قیام کنند و حقوق از دست‌رفته خویش را از چنگال استکبار و استعمار بیرون کشند. پیام روز سیزدهم آبان به مسلمانان این است که: «تنها در برابر پروردگار جهانیان و مکتب توحید به نماز بایستند و فقط در پیشگاه خدا به کرنش بنشینند و تا همیشه زمان در برابر ظلم و زورگویی ابرقدرت‌ها سرتسلیم فرود نیاورند.»

اندیشکده مشیر ایرانیان ضمن گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان، از درگاه ایزد یکتا جهانی مملؤ از صلح و آرامش برای عموم مردم مسئلت می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *