بازدیدها: ۲۸

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور عزیزمان و قطع دست استکبار جهانی و منافع مالی آن‌ها، روز به روز به تعداد دشمنان این انقلاب افزوده می‌شد و آن‌ها به انجام فعالیت‌های شیطانی خود می‌افزودند. در چنین شرایطی در ۵ آذر ۱۳۵۸ فرمان تشکیل بسیج از جانب امام راحل (ره) صادر گردید و ایشان فرمودند: کشوری که ۲۰ میلیون جوان دارد، باید ۲۰ میلیون ارتش داشته باشد.

بعد از گذشت کمتر از یک سال تجاوز کشور عراق به رهبری صدام ملعون آغاز شد و بسیجیان با اشاره‌ایی از سوی حضرت امام (ره) به صورت خود جوش به جبهه‌های حق علیه باطل شتاقتند و با فدا کردن خون خود برای انقلاب اسلامی و کشور، پایه‌های این انقلاب را استوار ساختند.

بسیج تنها در جنگ تحمیلی به فداکاری نپرداخت و نباید آن را تنها یک نهاد نظامی صرف دانست، بلکه بسیج را باید به عنوان یک مکتب فرهنگی و ارزشی و کلمه طیبه‌ایی که در بین اقشار مختلف جامعه به نیکی ریشه دوانده و در رفع تمامی مشکلات این مرز و بوم حال چه نظامی باشد و چه اقتصادی، فرهنگی و … جان افشانی می‌کند، شناخت.

مقام معظم رهبری در مورد بسیج فرموده‌اند: «اگر بخواهیم بسیج را در یک تعریف کوتاه معرفی کنیم باید بگوییم: بسیج عبارت است از مجموعه‌ای که در آن پاکترین انسان‌ها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور، در راه اهداف عالی این ملت و برای کمال رساندن و به خوشبختی رساندن این کشور جمع شده‌اند … بسیج عبارت است از تشکیلاتی که در آن افراد متفرق و تنها، به یک مجموعه عظیم و منسجم، به یک مجموعه آگاه، متعهد، بصیر و بینا به مسائل کشور و به نیاز ملت، تبدیل می‌شوند. مجموعه‌ای که دشمن را بیمناک و دوستان را امیدوار و خاطر جمع می‌کند؛ در حقیقت همه انسان‌های مؤمن، آگاه، بصیر، عاشق، متعهد و علاقه‌مند و آگاه به کار، در هر میدانی از میدان‌ها هستند که برای ملت مفید‌اند، جزء بسیج‌اند؛ لذا بسیج یک نام مقدس است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *